A pneumatikus vagy más néven levegős masinák alkalmazása nem csupán műhelyekben, szervizekben, építkezéseken és egyéb ipari helyeken kedvelt, hanem otthon is. A laikusok körében főleg a légkulcs a nagy kedvenc, hiszen ezzel gyorsan és egyszerűen lehet csavarozni. A sokoldalúságának köszönhetően nem is csoda, hogy megannyi üzemben is előszeretettel használják.
A praktikussága és hatékonysága vitathatatlan. Jó szolgálatot tesz a légkulcs autószerelő és karosszéria műhelyekben is, ahol a különféle csavarok meglazítása, be- és kicsavarozása egy mindennapos feladat. A levegős géppel a munkavégzés mindig pontos és eredményes. Ehhez egy olyan kompresszor használata javasolt, aminek a levegőszállítása legalább 180 liter/perc, a légüst térfogata 24 liter.
Miben más a légkulcs például a sima elektromos csavarbehajtóhoz képest? Általánosságban elmondható, hogy a levegős meghajtású gépek és komplexebb rendszerek több előnnyel rendelkeznek, mint az elektromos fajták, főleg akkor, amikor nagyobb erőkifejtésre van szükség. Hatalmas pozitívum például, hogy a meghibásodás lehetősége minimális, illetve, hogy az eszközöket nem áram, hanem a levegő nyomása hajtja.
Mitől annyira fontos a hálózati szűrő?
Manapság zavarszűrő nélkül nem lehet megfelelni a különféle EMC követelményeknek. A hálózati szűrő alkalmazásával a szabványoknak százszázalékosan eleget tehet egy adott rendszer. De pontosan mikor is nélkülözhetetlen ennek a használata? Ugye mostanság a gyakorta kezelt elektromos eszközök döntő többsége kapcsolóüzemű tápegységet és gyors digitális áramkört használ.
Az efféle készülékek a normál működésük során nagyfrekvenciájú feszültség- és áramértékeket generálnak. A hálózati szűrő segítségével minimalizálni lehet ezt a hatást. A szerkezetnek két fontos funkciója van. Az egyik, hogy képes megakadályozni a készülékben keletkező nagyfrekvenciás jelek tápkábelbe való átjutását. A másik lényeges szerepe pedig az, hogy meggátolja az elektromos hálózaton keletkező zavaroknak a kütyübe történő bejutását.